заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного

виховання учнів уСнігурівському професійному ліцеї

у 2017-2018 навч.році

№ п.п.

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

1

Створення банку даних нормативно-правового забезпечення реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді

2

Створення на сайті ліцею рубрики «Патріотичне виховання юного покоління»

До 24.10.2017 року

3

Посилити співпрацю ліцею з військовими комісаріатами у питанні проведення навчально-польових зборів на базі військових частин з учнями та вчителями, проведення профорієнтаційної роботи.

4

Провести в 2017– 2018 навчальному році конкурс на кращі учнівські твори, присвячені національно-патріотичному вихованню, спеціально організовані уроки «Свято рідної мови», «Шевченківське слово»;

кращі малюнки на патріотичну тематику «У світі немає кращої країни, ніж Україна», «Планета Дружби».

вчителі укр.мови ,

кл.керівники, майстри в/н

5

Організувати зустрічі в  ліцеї з представниками військових частин, військових навчальних закладів, організаціями та установами Збройних Сил України в питаннях підготовки молоді до збройного захисту держави.

Викладачі Захисту Вітчизни

6

Залучити учнів до організації та проведення акції «Лист пораненому» (передача листів, малюнків, оберегів, власних виробів, військовослужбовцям, що перебувають в зоні АТО).

Протягом

навчального року

Соц..педагог, класні керівники, майстри в/н, викладачі  Захисту Вітчизни

7

З метою сприяння набуттю молоддю соціального досвіду, успадкування духовних та культурних надбань українського народу в ліцеї проводити серед учнівської молоді освітню, інформаційну роботу з вивчення, популяризації національної історії та культури шляхом ознайомлення з об’єктами історичної та культурної спадщини області та  району, використовуючи активні форми роботи.

Захарова О.Ю., Класні керівники,

майстри в/н, викладач  історії

8

Організувати шефство лідером учнівського самоврядування над місцями поховань загиблих воїнів Другої світової війни, жертв голодомору, політичних репресій, загиблих учасників АТО та «Небесної сотні» на території міста та сіл Снігурівського району

учнівське самоврядування, соц..педагог

9

З метою формування у вихованців патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України, виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки провести:

- Виховні години та бесіди у формі зустрічей з волонтерами, учасниками АТО, уроки пам’яті – «Моя рідна Україна», «Знати і поважати Герб своєї Вітчизни, її прапор і гімн», «Наша вітчизна Україна», «Державна символіка Батьківщини», «Твої права і обов’язки», «Що таке воля», «Рід, родина, рідня», «Патріотизм – нагальна потреба України»,  «Велика ціна визволення України» тощо.

- Загальноліцейні заходи, пов’язані з вивченням історії рідного краю і народу – історичне краєзнавство: відвідання місць історичних подій, вивчення літератури, збирання документів та матеріальних пам’яток, замальовування чи фотографування історично цінних об’єктів.

- Огляди періодичної преси .

- Екскурсії до музеїв, зустрічі з ветеранами Другої світової війни, родичами загиблих захисників Батьківщини, випуск плакатів, буклетів, газет за матеріалами пошукової діяльності.

- Провести загальноліцейне свято до Дня захисника України.

- Проводити цикл бесід, спрямованих на розкриття традицій української культури, ознайомлення учнів з фольклором.

- Впроваджувати в роботу виховні проекти «Моя маленька батьківщина», міні-проекти за участю батьків та ін.

До 14.10.2017 року

Захарова О.Ю., викладач  історії

Бібліотекар

Захарова О.Ю., викладач  історії

10

Забезпечити навчальний кабінет Захисту Вітчизни нормативно-правовою базою з питань національно-патріотичного виховання, що відповідають сучасним вимогам.

Викладач Захисту

Вітчизни

11

Використовувати на уроках фізичної культури українські народні ігри

Викладачі фізкультури

12

Проведення благодійних акцій «Спільними зусиллями»

Соц.педагог, учнівське самоврядування

13

Розгляд стану реалізації заходів національно-патріотичного виховання учнів на засіданнях педагогічної ради.

14

Забезпечення використання державної  символіки України під час проведення масових заходів.

15

Проводити заходи національно-патріотичної спрямованості:

- до Дня пам’яті Крутів;

- до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав;

- до Дня Чорнобильської трагедії;

- до Дня пам’яті жертв політичних репресій;

- до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні;

- до Дня партизанської слави;

- до Дня пам’яті жертв голодомору;

- до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

Захарова О.Ю.,

учнівське самоврядування

16